מדריך למשתמש באתר pixabay להורדת והעלאת תמונות בחינם

הסבר קצר על אתר pixabay

אתר pixabay נועד לשרת מעצבים גרפיים, בעלי עסקים ובכלל כל מי שצריך גרפיקה לפרויקט שלו. דרך האתר תוכלו להוריד תמונות באיכות גבוהה, איורים וקטוריים וסרטונים – footages לשימוש פרטי ומסחרי בחינם ללא צורך בהשארת קרדיט חזרה. אם אתם יוצרים בעצמכם, תוכלו לתרום לגולשים אחרים בכך שתעלו את העבודות שלכם לאתר גם כן. אם אתם צלמים מתחילים ואתם רוצים ביקורת על הצילומים שלכם, תוכלו לעלות אותם לאתר ואם הם יתקבלו, סימן שהם ברמה מספיק גבוהה.

איפה רואים האם הרישיון לשימוש בתמונות הוא חינמי?

באתר pixabay תמצאו ב- footer קישור לעמוד התנאים בשם: Terms ובו תמצאו פסקה עם הכותרת: Use of the Service ובה תמצאו שהשימוש בתמונות מותר לשימוש מסחרי ללא צורך בהשארת קרדיט חוזר למרות שהשארת קרדיט יהיה דבר נחמד לעשות כאות תודה.

איך להוריד תמונות איורים וסרטונים מהאתר?

דרך אחת להוריד תמונות היא מהדף הראשי אשר מציג תמונות פופולריות אחרונות. דרך שנייה היא דרך שדה החיפוש בחלק העליון של האתר. שימו לב, ניתן לעשות חיפוש רק באנגלית. כאשר עושים חיפוש לפי מילת מפתח מסוימת, ניתן לסנן את התוצאות כבר באפשרויות של שדה החיפוש לפי: תמונות, גרפיקה וקטורית בפורמט שנקרא SVG, איורים ווידאו. בדף התוצאות תוכלו לערוך סינון נוסף בחלק העליון לפי: הכי פופולריות, אחרונות, בחירת העורך. לפי קומפוזיציה: תמונות מאוזנות, מאונכות או גם וגם. לפי קטגוריות, לפי גודל מסויים ולפי צבע.

לכל תמונה תוכלו לראות כמה לייקים היא קיבלה וכמה גולשים הוסיפו אותה למועדפים שלהם ובכך תדעו כמה התמונה פופולרית. מומלץ לאחר הורדת תמונה, לתת לייק ולהוסיף למועדפים שלכם. לתת לייק כאות הערכה ליוצר ולהוסיף למועדפים כדי שתוכלו לחזור אליה בעתיד למקרה שלא שמרתם במחשב. עוד אני ממליץ לרשום תגובה חיובית.

בעמוד התמונה יופיע כפתור הורדה, לחיצה עליו מציגה אפשרויות של בחירת גודל תמונה. אם התמונה מיועדת להדפסה, תורידו את הגודל הגדול ביותר, אם התמונה מיועדת לאינטרנט, תורידו את גודל אחד קטן יותר – רוחב 1920 פיקסל. כאשר גולש לא מחובר / לא רשום לאתר, לא ניתן יהיה להוריד את הגודל הגדול ביותר ובנוסף הוא יצטרך ללחוץ על recaptcha – אמצעי אבטחה נגד ספאמרים, לכן מומלץ להירשם.

איך להעלות תמונה לאתר pixabay?

כדי להעלות תמונה יש לגשת לדמות האווטר שלכם ומהאפשרויות לבחור ב- Upload. בחלון שנפתח יש להעלות את התמונה מהמחשב שלכם ולהוסיף לה כותרת ומילות מפתח באנגלית מופרדות על ידי פסיקים עם רווחים או ללא זה לא משנה.

בלחיצה על דמות האווטר שלכם, תוכלו לצפות בפרופיל שלכם – בכל העבודות שהעלתם לאתר.  כדי לצפות בסטטיסטיקה מלאה, לחצו על האפשרות My Images.

עד כאן להפעם, מקווה שמאמר וסרטון זה עזרו לכם,
רן