מחירון עיצוב אתרים 2017 (אתרי תדמית)

14/10/2017

יצא לכם כבר לפנות לחברת עיצוב אתרים ולשאול כמה עולה אתר אינטרנט? ניתן לענות על שאלה רק לאחר ברור של סדרת שאלות. והסיבה היא שיש כל כך הרבה נתונים שיש להתחשב בהם כשמקימים אתר + כמות נותני השירותים ותגיעו לטווח שבין 1000 שקל ל- 15,000 שקל ויותר עבור אתר תדמיתי.

אבל קודם מה זה אתר תדמית?

אתר תדמית הוא התדמית של העסק באינטרנט ובדר"כ יכלול 5-7 עמודים עם מבנה עיצובי שונה. אל חשש, כאשר בונים לכם אתר עם מערכת ניהול תוכן כגון מערכת וורדפרס, תוכלו לשכפל ולהוסיף עמודים נוספים המסתמכים על עמודים דומים באתר. לדוגמה, אם יש לכם באתר מאמרים, מי שמקים עבורכם את האתר יצור עמוד מאמר עם התוכן הרלוונטי שתעבירו לו ואתם (לאחר הדרכה של מקים האתר) תוכלו לשכפל עמוד זה ולשנות את תוכנו. כאשר מתמחרים אתרים, לא מחשיבים את הזנת תוכן.

איפיון כללי

ההתיחסות הינה לאתרים הכוללים:

 • שפה אחת.
 • דף ראשי (שיציג סיכום של תוכן האתר / פוסטים אחרונים וכו').
 • עמוד תוכן לדוגמה כגון עמוד אודות או עמוד מאמר. בדר"כ אם יש לכם תוכן רב, תאלצו לשלם תוספת מחיר עבור הזנת תוכן. מחירי הבסיס מתיחסים להזנת תוכן ראשוני בסיסי רק כדוגמה איך יראה בסופו של דבר האתר עם תוכן רלוונטי. כפי שציינתי במבוא, לאחר הדרכה, תוכלו לעדכן ולהוסיף גם בעצמכם את התוכן באתר. דפי תוכן בדר"כ לא יכללו עיצוב מיוחד של התוכן עצמו והוא יראה במבנה דומה למאמר שאתם קוראים עכשיו, כלומר כותרות מעוצבות, טקסט רץ מוביל ותמונות.
 • גריד של גלריית תמונות / וידאו ו/או עמוד פרויקטים / מוצרים הכוללים: תמונה, שם פריט ותיאור. אפשרות לנווט בין תמונות בעזרת חצים, פתיחת תמונה והצגתה בגדול.
 • עמוד המלצות יכלול תמונות של הממליצים, תוכן ההמלצה בטקסט 'חי' כלומר שניתן לעריכה + עם יש תמונה סרוקה אבל עם אפשרות להגדלה.
 • עמוד טיפים דומה באופיו ועיצובו לעמוד מאמרים / מדריכים
 • עמוד צור קשר בדר"כ יכלול פרטי התקשרות, טופס מילוי פרטים, מפה עם ציון העסק על גבי המפה, קישורים לרשתות חברתיות.

באיזה קטגוריות אתר תדמית לא נמצא?

אתר תדמית הוא לא חנות וירטואלית ולכן לא יכלול מערכת סליקה עם התממשקות לחברות אשראי, מה שבהחלט ייקר את העניין. אך יש פתרונות זולים שיתאימו לאתר תדמית כגון קישור לפייפאל או פשוט הזמנה טלפונית.

אתר תדמית הוא לא פורטל המרכז תוכן רב וכולל התחברות של מנויים עם שם משתמש וסיסמה.

מחירים

אז לאחר סקר שוק לא קטן שעשינו בין חברות עיצוב אתרים לגבי עלויות של עיצוב אתר תדמית, נרשום פה את המחירים פחות או יותר נכון לשנת 2017 (המחירים כוללים עזרה באיפיון, עיצוב ופיתוח)

 • אתר סטטי Html5 (ללא מערכת ניהול תוכן) – 2500 – 4000. אתר מסוג זה מתאים למי שיש לו תוכן קבוע שלא משתנה היות והוא לא יוכל לעדכן בעצמו את התוכן, אלא אם כן הוא מתכנת.
 • אתר בעזרת מערכת חינמית כגון וויקס 1000 – 3500. בשימוש במערכות מסוג זה האתר יבנה על שרתי החברה ולכן לא יהיה בבעלותכם כך שאם תחליטו יום אחד לאחסן את האתר בחברת אחסון אחרת, לא תוכלו לעשות זאת ותאלצו לבנות הכל מחדש. חסרון נוסף של מערכות אלו, שהן פחות דינמיות, כך שקשה יותר לשכפל עמודים ולשלוט בסדר שלהם ולכן עריכת התוכן, הופכת לקשה יותר.
 • אתר מבוסס מערכת ניהול וורדפרס לפי תבנית מוכנה – 3000 – 7000. ישנן כיום תבניות מדהימות ושיטה זו היא אחת הנפוצות הקיימות בשוק. מערכת ניהול מסוג וורדפרס היא כה נוחה מהסיבה שהיא חוסכת בעלויות היות ומדובר בקוד פתוח כך שמתכנת יכול לפתח אתר בסביבת וורדפרס ללא עלות (מלבד פלאגאינים יחודים כמו סליידר תמונות מיוחד וכו' שעלותם לא יקרה), מערכת וורדפרס מאפשרת עדכונים של המערכת עצמה באופן קבוע, לאחר הדרכה, תוכלו לעדכן ולהוסיף תכנים לאתר שלכם בקלות יתרה.
 • אתר מבוסס מערכת ניהול וורדפרס בעיצוב מותאם אישית – 5000 – 15,000. כל מה שנאמר בסעיף הקודם, תקף גם כאן בהבדל אחד מהותי – מעצב האתר ומפתח האתר, לא מוגבלים לתבנית כלשהי כך שניתן לפתח כל דבר, כל רעיון, כך שיותאם בדיוק לצרכיכם. בנוסף האתר יראה שונה מאתרים אחרים היות והעיצוב נעשה מ'אפס' בהתאמה אישית.

עוד נקודות למחשבה

בדר"כ מחירים אלו אינם כוללים מע"מ.

מחירים אלו מתייחסים לחברות שמספקות לכם אתר שישאר בבעלותכם ותוכלו לאחסן אותו היכן שתרצו (חוץ מחברות כגון וויקס וכדומיהן)

לעומת זאת ישנן חברות שיקחו מכם הרבה פחות. הסיבה היא א. שחברות אלו משתמשות בתבניות מוכנות והאתרים שהן מקימות נראים מאוד דומים אחד לשני. ב. האתר שיקימו עבורכם לא יהיה בבעלותכם ועלויות האחסון, אחזקה ותמיכה החודשיות, יהיו יקרים משמעותית מאחסון שתעשו בעצמכם דרך חברות אחסון אתרים.

זהו, מקווה שעזרתי לעשות קצת סדר בתחום הכל כך רחב ומשתנה הזה הנקרא עיצוב אתרים. מעוניינים בהצעת מחיר, מוזמנים לתקשר איתנו 🙂
בברכה, רן