תהליך מיתוג מאפס מבחירת רעיונות, לוח השראה, עיצוב לוגו, עיצוב פוסט לסושיאל ומיקום בתוך מוקאפ

היי חברים, הגעתם לשיעורים של גרייס דיזיין והפעם נראה תהליך מיתוג מההתחלה מחשיבה על רעיונות, לוח השראה, עיצוב הלוגו ובסוף עיצוב פוסט בשתי גירסאות ולסיום נשים אותו במוקאפ ונמקם אותו בקובץ באילוסטרייטור. אז יאללה בוא נתחיל.

בחירת שם למותג ורעיון

אז חשבתי על שני שמות, אחד זה bubble look והשני זה fishtic, fishtic ניצח והשימוש הוא ב-FISH וב-OPTIC. שילוב שלהם fishtic, זה מה שבחרתי בסוף.
אז מדובר במוצר ייחודי שלא קיים עדיין אני חושב, המיועד לדגי נוי שלא רואים טוב, אז הם צריכים משקפיים, כי הם יכולים להתנגש בזכוכית האקווריום כל פעם, ודגים אחרים חוטפים להם את האוכל כי הם לא רואים איפה הוא, אז הם בהחלט צריכים. ואפשר ליצור דמות אולי ב-AI, דג עם משקפיים שנראות כמו אוזניות שקופות כאלה שבאות מלמעלה וצריך לעשות מחקר על תחום האופטיקה ועל תחום דגי נוי ולשלב בין השניים. הדמות של הדג יכולה להיקרא גם fish-ticon או איזשהו שם והיא תלווה את המותג בפרסומים שלו. משפטים שיכולים ללוות קמפיינים אפשר לנסות גם בצ'אט gpt, בכל מקרה, עליתי עם איזה כמה רעיונות – למשל: סוף סוף אני יכול לראות את החברות שלי ורואים שתי דגות מצידי הדג נותנות לו נשיקה או מחבקות, אולי הוא קורא עיתון ונהנה, דג קול בסטייל עם משקפיים אלגנט.

מחקר בתחום, מה קיים, האם יש מתחרים ומציאת השראה

אז התחלתי במחקר בתחום האופטיקה, אספתי כל מיני תמונות להשראה של פרסומים, גוצ'י, הנחות, דברים כאלה, לוגו אחד מצאתי ויצרתי לוח השראה באילוסטרייטור, נכנסתי גם לגוגל גם לפינטרסט ואפשר לראות…
שהם מאוד צבעוניים, אלגנטיים והמשכתי אחרי זה לדגי נוי, לא מצאתי הרבה השראה, אפשר לראות פה לוגו אחד לדוגמה, אבל כן ראיתי את הצבעוניות שלהם, הם נורא צבעוניים הדגי נוי ויש שימוש בירוק גם, שחור ברקע וכחול מן הסתם שזה הים.
יצירת הדג דרך Adobe Firefly

יצרתי ב-AI ניסיתי כמה אפשרויות ליצור דג עם משקפיים, ב-DALL-E ניסיתי ב-playground AI ובסוף ב-Adobe Firefly יצרתי דג שאהבתי, שימו לב זה לא לשימוש מסחרי (בזמן יצירת הסרטון. היום למי שיש מנוי באדובי ניתן לשימוש מסחרי גם), זה לצורך הדוגמה.

עיצוב לוגו

לצורך עיצוב לוגו עשיתי כמה סקיצות, פישטיק ובבלטיק. ציירתי את זה על דף עם עיפרון ואז יצרתי את זה ב-illustrator. עשיתי גם אופציה שהיא בקווים חופשיים עם עיפרון וגם בפונט. עברתי על כמה פונטים דרך ה-adobe fonts. שמתי בצד ורשמתי בכמה אופציות את המילה fishtic. השימוש שעשיתי הוא באותיות קטנות שזה יותר פרנדלי וניסיתי גם אותיות גדולות.

האיקונים שיצרתי אלה דברים שעלו לי בראש שקשורים לאיך שהמוצר הזה נראה, המשקפיים או ה-look אפשר לראות שזה שני משקפיים שמחוברים עם קו וזה נראה כמו אוזניות. ויש גם את הפישטיק שהוא בכתב יד חופשי יותר.

עכשיו את הדג שעשיתי ב-firefly הייתי צריך להוציא מהרקע ולהשתמש בו וליצור פוסט איתו.

שפה צבעונית ובחירת פונטים

השתמשתי בצבעים כתום וכחול, שהם צבעים בולטים וחזקים, מה שחוזר בפוסטים אפשר לראות לסושיאל, מאוד מתאימים, צבעים חזקים, אימג' חזק, ובגלל שאנחנו בתחום של ים אז הלכתי על משהו שהוא יותר חופשי ודינמי, השתמשתי בפונט בולט וחזק שמצאתי באדובי פונטס, סן סריפי, הוספתי עוד צבע צהוב שהשתלב ביחד עם הכתום והכחול.

עיצוב המבנה הקומפוזיציה

רשמתי כותרת – check out my new glasses, שמתי את הדג באמצע בגדול שיבלוט ואת הלוגו בקטן, הוספתי לו גם סלוגן למטה, glasses for fish, שיהיה ברור במה מדובר.

לא להסתפק בגירסה אחת

אז יצרתי עוד גרסה, ובהחלט אפשר לעשות עוד גרסאות, בדוגמה השנייה חילקתי את הפורמט לשניים, נתתי לזה דינמיות ככה באלכסונים ואת הטיקט של ה50% שיניתי קצת ושוב הוספתי עוד צורות ברקע שייתנו לזה עוד דינמיות. פחות אהבתי את ה50% בצורה הזאת, אז שיניתי את זה לעיגול.

מיקום העיצוב בתוך מוקאפ מתאים

ואז חיפשתי מוקאפ כדי לשים את זה בסושיאל מדיה בפלאפון, לאינסטגרם ומקמתי אותם – את העיצוב בצד שמאל ולידו את העיצוב איך שהוא יושב בתוך המוקאפ, ושמתי את זה בתוך illustrator בעוד דף ברוחב של 1920 על 1080. וזה יהיה הדף של הפוסט לרשת חברתית, אחרי זה יהיה גם סטורי, אותו סגנון, בדיוק, פשוט עומד 1920 גובה על 1080 רוחב.

זהו, אם מדריך זה עזר לכם, מוזמנים להירשם לערוץ יוטיוב של גרייס דיזיין, לעשות לייק, ו… נתראה בשיעורים הבאים, ביי ביי בינתיים 🙂

נ.ב. נכון, אני מעביר גם קורס עיצוב גרפי מלא בשיעורים פרטיים!