כך תבחרו פונט מנצח לאתר האינטרנט שלכם

מעצבים אתר אינטרנט? לכל פרט קטן באתר ישנה חשיבות וכיום ישנה תורה שלמה של עיצוב ותכנון ממשק המשתמש. אחד הדברים אותו עליכם לקחת בחשבון הוא בחירת הפונטים. ישנם כמה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון כאשר אתם בוחרים פונט עבור אתר האינטרנט.

ישנם סוגים רבים של פונטים בעברית אך כדאי להיות מודעים לכך שלא כל סוגי הפונטים מתאימים לבניית אתרי אינטרנט. פונטים רבים שיכולים להיות מעולים לצורך כרזות פרסום או שלטי חוצות, אינם מתאימים לאתרי אינטרנט. ישנו הבדל בצורה שבה נראה הפונט על כרזה גדולה, לבין הצורה שבה הוא נראה על מסך המחשב או מסך הטלפון הנייד. לכן לצד כל השיקולים העיצוביים עליכם גם להיות פרקטיים ולבחור פונט אשר יהיה קריא ומקצועי בכל צורת גלישה. אם תרצו ללכת על בטוח תוכלו להשתמש בגוגל פונטס שם ישנו היצע של פונטים מקצועיים לאתרי אינטרנט.

עוד נקודה הקשורה להיבט הטכני היא מהירות הטעינה של הפונטים. אם בחרתם פונטים מגוגל פונטס אינכם צריכים להיות מודאגים. אך קחו בחשבון שפונטים מיוחדים עלולים להכביד מעט על מהירות הטעינה אז כדאי לרכוש פונטים רק מחברות מקצועיות עם מוניטין מוכח.

נקודה שלישית היא שבחירת הפונטים עבור האתר אינה מנותקת מהתמונה השיווקית המלאה. כלומר כאשר מקימים אתר אינטרנט למותג קיים, כמו גם מותג חדש, השפה העיצובית הבאה לידי ביטוי באתר צריכה להתאים לשפה הויזואלית המופיעה בכל מקום אחר. על המותג לשדר אחידות.

מלבד ההיבטים הפרקטיים וההתאמה למדיה זו, אסור לכם לשכוח שהפונט משקף את המותג, את האישיות של המותג והבידול שלו. בעוד ישנו מבחר אינסופי של פונטים, עליכם למצוא את זה המבטא את האופי של המותג והייחודיות שלו. עליכם לחשוב על זהות המותג ועל הצורה שתרצו שישתקף בצורה ויזואלית, ובהתאם לכך לבחור את הפונטים המבטאים זו. האם אתם רוצים שהאתר שלכם ישדר אווירה נינוחה ורגועה, האם תרצו להעביר מסר רציני, או אולי ילדותי. לכל פונט יש את התחושות שהוא משדר. עליכם להיות מודעים לכך וללמוד כיצד לעבוד עם גופנים על מנת לבטא את זהות המותג.

נקודה רביעית היא לגבי שילוב הפונטים. אנו ממליצים לכם להימנע מיותר מידי שילובים. הפרקטיקה הנכונה היא לעבוד עם אותו Typeface ולהשתמש בכמה משקלים שונים. אתם זקוקים לפונט עבור הכותרות, פונט עבור המלל ואולי גם פונט עבור הכפתורים. כל עוד אתם שומרים על הרמוניה בין כל הפונטים אתם יכולים להוסיף עניין לאתר האינטרנט ולהשתמש בפונטים על מנת ליצור ממשק משתמש נוח, אינטואיטיבי וגם אסתטי.