חדשות מאדובי – 2013 Creative Cloud

הגישה החדשה של אדובי ואיך זה ישפיע עלינו

אדובי יצאה עם מס' חידושים מדליקים ושווים ביותר. אני סקרתי את החידושים בתוכנות שמעניינות אותי במיוחד והן: פוטושופ ואילוסטרייטור. בהמשך המאמר אסקור חידושים אלו בהרחבה.

החדשות הרעות הן שמעכשיו והלאה, לא ניתן יהיה לרכוש את התוכנות בחנות בקופסא עם מספר סידורי וגם לא בהורדה דרך האינטרנט. כדי להנות מהחידושים שיצאו ביוני 2013 ומכל היתרונות שאדובי מציעה און ליין, יהיה עלינו להרשם על השרות ולשלם דמי מנוי ל- Adobe CC) Creative Cloud). כלומר מי שרכש למשל את חבילת Adobe Creative Suite Master Collection ובינהם אני, לא יוכל לשדרג את הגירסה לחידושים האחרונים וזה מאוד מעציב אותי היות וגם למכור את התוכנות הישנות, לא ניתן.

עם זאת, היתרונות עולים על החסרונות. בשיטה החדשה לא צריך לחכות שנתיים עד שיתקנו באגים, עד שיצאו חידושים, ניתן לעבוד על התוכנות מכל מחשב ולשתף עם עובדים נוספים על פרוייקטים.

עלות חודשית למנוי לענן של אדובי כ- 20$. ומי שכבר רכש את חבילת Creative Suite יוכל לקבל מחיר מוזל בהרשמה לענן.

בקיצור, תגידו שלום לחבילת אדובי שלכם. ככל שהחידושים יתרבו, נבין שאין לנו ברירה ולעבור גם כן לענן החדש. ונעבור לחידושים.

קישור לסרטון הסבר על Adobe Creative Couldhttp://www.youtube.com/watch?v=4PRyeON1GV0&feature=em-uploademail

היות ואני מלמד על התוכנות הרגילות של אדובי עדיין, ניתן ללמוד אצלי במסגרת השיעורים הפרטיים את הפיצ'רים החדשים רק במידה ואתם מביאים אתכם לפטופ לאחר שנרשמתם לשרות הענן של אדובי או אם אני מגיע אליכם. קבלו פרטים אודות קורס אילוסטרייטור או קורס פוטושופ.

חידושים באדובי פוטושופ – Adobe Photoshop CC

ניתן להעביר את כל ההגדרות, הקיצורים, מברשות, סגנונות, אקשנים וכו' מהגירסה הקדמת לעדכנית ע"י חלון חדש בחלון ההגדרות: Sync Settings.

בתפריט הפילטרים נוסף פילטר חדש שמאפשר לעשות את כל העיבודים שעושים בחלון Camera Raw רק ללא צורך לפתוח את התמונה בסביבת Camera Raw אלא ישירות דרך תפריט פילטר.

באפשרויות ה- Lens Corrections של חלון ה- Camera Raw נוספו אפשרויות אוטומטיות של תיקון עיווט עדשה מאוד נוחות שפועלות בקליק אחד ומיישרות תמונה בפרספקטיבה עקומה.

כלי הריפוי המדהים – Spot Removal עובד רק ע"י גרירת עיגולים. כעט סידרו שנוכל לגרור על חלקים שלמים. מה שמאוד מקל את העבודה בחלון ה- Camera Raw.

היכולת להשפיע על התמונה בעזרת מעבר בחלון ה- Camera Raw היתה עד עכשיו בצורת מעבר לינארי בלבד. כעט אפשר לבחור במעבר רדיאלי גם.

אחד הפיצ'רים המדהימים ביותר הוא היכולת לחדד תמונה מטושטשת. ב- Filter > Shake Reduction ניתן לחדד טשטוש שנוצר כתוצאה מצילום במצלמה שהוחזקה בידיים רועדות.

תוצאה לפני ואחרי חידוד

כאשר מגדילים תמונה בפוטושופ, מאבדים מהאיכות כמובן, אך באפשרויות ה- Image Size החדשות תמצאו אפשרות אוטומטית ואפשרות לשמר את הפרטים מה שיגרום לתמונה להראות פחות מטושטשת שנגדיל אותה.

(על פי סרטון הדגמה של טרי וואיט) –
http://www.youtube.com/watch?v=ufuceo8EYFo&list=PLbWRgeXgmqb_-0oYUQl5NvlQZhLZzc4fB

חידושים באדובי אילוסטרייטור Adobe Illustrator CC

בחלון יצירת מברשת פאטרן ניתן כעט לראות תצוגה מקדימה של איך יראה הפאטרן ובנוסף יש מנגנון חדש שמייצר פינות אוטומטית מצורה שבחרנו – Auto generated tiles

סוף סוף! אפשר לגרור תמונה לחלון המברשות ולייצר למשל מברשת Art Brush. בסך הכל צריך לדאוג שהתמונה תהיה מוטמעת בקובץ.

לא עוד רשימה אין סופית של פונטים והמשקלים שלהם. הרשימה כוללת רק את הפונטים ולפונט שיש משקלים נוספים יופיע משולש קטן לידו שנפתח אותו יציג את שאר המשקלים.

כאשר בוחרים את הכלי החדש שנקרא Touch Type Tool  אפשר לשנות לאותיות את הגודל, הזוית המרחק בין אחת לשניה וכל זאת ללא צורך לפרק את הטקסט לצורות. מה שנקרא Convert to path או Create Outlines

יצוא העיצוב מאילוסטרייטור ל- CSS ישירות

את סרטון ההדגמה המלא של טרי וויאט ניתן לראות בקישור הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=NaUC6_j2dLc&feature=em-uploademail

תהנו,
רן