שימוש בתמונות עם זכויות יוצרים

כאשר מעצבים אתר אינטרנט יש צורך בתמונות. מאיפה "משיגים"? ישנם אתרים רבים שמשמשים כבנק תמונות כמו Fotolia או shutterstock. אך תמונות אלו עולות כסף.

האם מותר להוריד תמונות מאתר שמוכר אימג'ים, כמו אימג' בנק, פוטוליה וכו'? כל עוד זה למטרת סקיצה כדי להראות ללקוח זה בסדר. מה גם שלתמונה עם זכויות יוצרים תהיה חותמת מים עליה כך שיהיה קשה "לנקות" אותה. מרגע שהתמונה יוצאת לעולם באופן מסחרי, יש לקנות אותה מהאתר. תמונה בודדת ברזולוציה הכי נמוכה שמתאימה לעיצוב אתרים, תעלה בסביבות $ 1  – סכום נמוך בהחלט.

ישנם אתרים שמאפשרים לכם להשתמש בחינם באופן מסחרי באימג'ים בתנאי שתרשמו קרדיט לצלם / לאתר מתחת לתמונה או באיזור כלשהו באותו עמוד אינטרנט. ישנם אתרים אחרים שמאפשרים לכם להוריד תמונות באופן מסחרי לגמרי בחינם. בדרך כלל הם לא יהיו שוות במיוחד כמו באתרים שהתמונות עולות כסף. או שהתמונות שתוכלו לקבל יתאימו רק לשימוש בעיצוב אתרים אך לא לדפוס היות והם יופיעו ברזולוציה נמוכה בלבד. שורות אלו נכתבו לפני מס' שנים וכיום בשנת 2016 יש המון תמונות איכותיות מאוד להורדה בחינם. לא מומלץ להשתמש בתמונות בעיצוב אתרים או בדפוס באופן מסחרי. השימוש אינו חוקי ומהווה עילה לתביעה. הזהרו. אם זאת הרבה אתרים יאפשרו לכם להשתמש בתמונות בחינם כל עוד זה לשימוש אישי.

באתר אינטרנט תוכלו להשתמש בתמונה בגודל של 400 פיקסל ואפילו 300 פיקסל אם היא מיועדת למשל לתוכן ותופיע בקטן. אם זה לחלק עליון באתר, לסליידר תמונות, רוחב התמונה צריך להיות לפחות 900 פיקסל ואם האתר רספונסיבי והתמונה צריכה להיות מוצגת מקצה לקצה, הרוחב צריך להיות לפחות 1680 פיקסל. כך שהרבה יותר קל למצוא תמונות לעיצוב אתרים מאשר לדפוס. לדפוס הרזולוציה צריכה להיות גבוהה הרבה יותר וכן המימדים של התמונה.
בד"כ תמצאו תקנון באתר המפרט את התנאים לשימוש ואת זכויות היוצרים של התמונה.

רשימה של אתרים להורדת תמונות לעיצוב אתרים ולדפוס:

אתרים בתשלום:

www.shutterstock.com
www.fotolia.com
www.123rf.com
www.istockphoto.com
www.bigstockphoto.com
www.gettyimages.com
שימו לב, גם באתרים בתשלום, תוכלו למצוא קטגוריה של תמונות בחינם

אתרים בחינם:

http://photobucket.com
www.sxc.hu
www.freedigitalphotos.net

למאגר המלא של אתרים להורדה בחינם של גרפיקה ותמונות לחצו על הקישור הבא: אתרים מומלצים
לצפיה בתמונות חינם שלנו גשו לקישור הבא: תמונות בחינם