קידום אתרים רספונסיביים הרבה יותר קל

responsive-website-200העדכונים של גוגל אינם תכופים מאוד, אבל בכל פעם כשאחד כזה אמור להגיע, אנחנו מקדמי האתרים כוססים ציפורניים ומחכים לבשורה. אנו יודעים שהעדכון ישפיע על העבודה שלנו, ולו במעט, ומתפללים בסתר ליבנו שלא כל האחריות תיפול רק עלינו, עם כל הכבוד לעולם קידום האתרים, יש גם עיצוב אתרים, בוני אתרים, כותבי תוכן ועוד. הפעם זכינו (יש!!!) העדכון האחרון של גוגל מעביר חלק מהעבודה אל המפתחים ומעצבי האתרים, אך כמו בכל עדכון – האחריות על קידום האתר היא שלנו.

עדכון גוגל האחרון הוא מדהים בהיקפו. חברת גוגל למעשה ממליצה לנו בחום להיכנס למאה ה-21. וכדי להיכנס למאה הנוכחית עלינו להפוך את אתרי האינטרנט שלנו לאתרים רספונסיביים. מה הוא אתר רספונסיבי ומי יכול לעזור לנו להפוך את האתר שלנו לכזה? על כך נדון בשורות הבאות.

כל מה שרציתם לדעת על אתר רספונסיבי ולא היה לכם את מי לשאול

אתר רספונסיבי זהו אתר שמתאים את עצמו למכשיר שממנו מתבצעת פעולת הגלישה. כדי להבהיר את הנקודה, נשווה את העבר להווה; אם עד לפני כמה שנים רובנו גלשנו ברשת האינטרנט בעיקר דרך מחשבים נייחים וניידים, הרי שהיום יש ברשותנו מכשירים נוספים, ביניהם: טאבלטים וטלפונים חכמים ניידים. גם דרכם אנחנו רוצים לגלוש ברשת וגם דרכם אנחנו דורשים חוויית גלישה נעימה, כיפית ונוחה.

הבעיה נוצרה כאשר הבנו שתצוגת אתרים במחשבים הנייחים אינה מתאימה לתצוגה בטאבלטים ובטלפונים החכמים. גולשים רבים מכירים היטב את הבעיה. יש קושי לנווט באתרים כאלו, הטקסטים "בורחים" מהמסך, עיצוב האתר נפגם באופן אקוטי וכל זה משבש את חוויית הגלישה במכשירים החדשים.

כדי להתגבר על בעיה זו יש להפוך את האתר שלנו, שעד כה התאים רק למחשבים נייחים וניידים, לאתר רספונסיבי. אתרים שמשתנים בעיצובם ובתצוגתם במכשירים שונים על מנת להעניק לגולשים שלהם חוויה המותאמת לתצוגת המכשיר שבו הם צופים.

מי כאן האחראי???

מפתחים, מתכנתים וכן מעצבי אתרים הם אלו שאחראים בפועל על הפיכת האתר שלנו לאתר רספונסיבי. אבל סביר מאוד להניח שתשמעו על כך דווקא ממקדמי האתרים שלכם.

מפתחים ומעצבי אתרים צריכים לשנות את גודל את הטקסטים ואת גודלן של התמונות, הם אחראים על שינוי העיצוב של האתר, על חלוקת הקטגוריות שלו, על אופן הניווט באתר ועוד אלמנטים נוספים כך שיהיה מותאם למכשירים מתקדמים. ללא העבודה הקשה שלהם אנחנו, אלו שעוסקים במלאכת קידום אתרים, לא נוכל לעשות את העבודה שלנו. בזכותם העבודה שלנו קצת יותר קלה.

מרגע שהפכנו את האתר שלנו לרספונסיבי הרי שחשפנו את האתר להרבה יותר גולשים, שעד כה הדירו ממנו את רגליהם כאשר גלשו במכשירים מתקדמים (טאבלט, טלפון חכם). עכשיו רואים היטב את האתר שלנו בכל המכשירים, כיף לגלוש בו והרבה יותר נוח לבצע בו פעולות (קניה  מקוונת, הרשמה לניוזלטר או למועדון לקוחות, לחיצה על קישורים ועוד).

והקשר שבין מספר ביקורים באתר, זמן נטישת אתר וחוויית גלישה נעימה לבין קידום אתרים הוא קשר ישיר ואמיץ. ככל שיהיה לנו יותר גולשים באתר, ככל שינטשו אותו פחות אנשים וישהו בו יותר זמן כך הוא יתקדם טוב יותר במעלה תוצאות החיפוש.

אז אם עוד לא הפכתם את האתר שלכם לאתר רספונסיבי, הגיע הזמן!

תהנו,
רן