בואו נעצב פוסטר בפוטושופ ביחד

לצורך עיצוב פוסטר בסגנון הזה בפוטושופ אתם צריכים קודם כל רעיון ומס' תמונות שישמשו אתכם ליצירת הקולאז'. בתהליך זה נראה איך לעבוד עם שכבות, מסכות, שילובי שכבות, סגנון שכבה, אפקטים ועוד, אז יאללה בואו נתחיל.

יצירת מסמך חדש

בתפריט File > New גשו לחלק העליון ובחרו ב PRINT ומהחלק המרכזי בחרו בפרופורציות A4 ולחצו על כפתור CREATE.

פתיחת תמונה נוספת בפוטושופ

הציגו את התיקיה בה שמרתם את התמונות מעל תוכנת פוטושופ וגררו את התמונה הרצויה לחלק העליון של התוכנה. תוצאה: התמונה נפתחה בטאב חדש.

הוצאת הדמות מהרקע

בגרסאות ישנות יותר יש לבטל את המנעול של שכבת הרקע ע"י לחיצה עליו ואז בחלון ה PROPERTIES לגלול למטה וללחוץ על האפשרות REMOVE BACKGROUND. בגרסה חדשה ניתן ישר ללחוץ על כפתור REMOVE BACKGROUND שנמצא בחלונית ה CONTEXTUAL TASK BAR. תוצאה: הרקע הוסר.

חיתוך הקובץ

בחרו את כלי החיתוך CROP TOOL וגררו את הפינות כדי להתאים לנושא ואשרו בסימון V בחלק העליון של התוכנה.

מיקום הדמות בקובץ עבודה שיצרנו

בחרו בכלי ההזזה והתחילול לגרור את הדמות אל עבר הטאב של הקובץ A4 שיצרתם. זהירות! לא לעזוב עכבר, רדו עם הסמן לאמצע הקובץ והנה הדמות נכנסה לקובץ שיצרנו.

אם הדמות שלכם קטנה מדי, או שתמצאו תמונה גדולה יותר או שתשתמשו בכלי ה CROP שלמדנו קודם על מנת לחתוך את השוליים. שימו לב, יש ללחוץ על מקש SHIFT בכדי לשמור על פרופוציות ועל מקש ALT אם רוצים שהחיתוך יקרה לכיוון המרכז.

מיקום הרקע על הדמות

חזרו על אותן פעולות: פתחו תמונת רקע בטאב ליד הקובץ שלכם וגררו אותה לתוך הקובץ עבודה ושנו את שקיפות השכבה ל 50%. אם התמונה גדולה מדי, לחצו על קונטרול T ואז על קונטרול 0 וגררו את הפינה עם מקש ALT ואשרו את הפעולה ע"י מקש אנטר. החזירו את שקיפות השכבה ל 100%.

הצגת הרקע רק על הדמות ולא מסביב

וודאו בחלון השכבות שאכן שכבת הרקע מעל הדמות, החזיקו מקש ALT לחוץ וגשו בין שתי השכבות. כאשר אתם רואים סימן של חץ שבור, תנו קליק ורק אז עזבו את מקש ה ALT. התוצאה: תמונת הרקע מופיע רק על הדמות.

שילוב הרקע עם הדמות ע"י שיטת BLEND IF

לחצו לחיצה כפולה ליד שם שכבת הנוף שמקמתם מעל הדמות ובחלון שנפתח גררו את המכוון הלבן שבצד ימין למטה באפשרות UNDERLYING LAYER שמאלה על מנת להסתיר את תמונת הנוף מהאזורים הבהירים של הדמות כמו למשל מהפנים, אותו דבר עשו אם אתם רוצים להסתיר מהאזורים הכהים. החזקת מקש ALT וגרירת המכוון – תפצל אותו ותגרום להדרגה עדינה יותר.

הוספת שכבת SOLID COLOR

בחרו את השכבה התחתונה ביותר LAYER 0 ומתחתית חלון השכבות בחרו בכפתור עגול שמחולק חצי שחור חצי לבן ומהרשימה שנפתחה בחרו באפשרות SOLID COLOR. בחלון שקפץ בחרו צבע רצוי או גשו לתמונה והסמן ישתנה לטפטפת והקליקו כדי לדגום צבע ולחצו על כפתור OK.

ניקוי חלקים לא רצויים מהתמונה

לחצו על סמל העין שמשאל לשכתב הנוף בכדי להסתיר את השכבה. בחרו את השכבה עם הדמות. בגרסאות ישנות יותר, הקיפו עם כל כלי בחירה שנוח לכם את האזור שאתם רוצים לנקות ובחרו באפשרות CONTENT AWARE FILL שמתפריט EDIT ולחצו על OK בגירסה חדשה של פוטושופ תוכלו להשתמש באפשרות GENERATIVE FILL.

שימו לב, בשלב זה כנראה ותמונת הנוף משפיעה רק על החלק שניקיתם, אז כל שצריך לעשות הוא שוב להקליק עם מקש ALT בין שתי השכבות של הדמות ושל החלק שניקיתם.

שילוב תמונה בעזרת BLENDING MODE

אם בחרתם תמונה נוספת לשילוב לדוגמה התמונה של הציפור הקטנה אצלי – תוכלו לשנות את שיטת השילוב של השכבהה עם השכבות שמתחתיה ע"י שינוי האפשרות בחלק העליון של חלון השכבות מ NORMAL לשיטה אחרת. התנסו באפשרויות עד שתגיעו לשיטה שמוצאת חן בעיינכם. לסיום לחצו על מקש ENTER.

הסתרת אזורים ע"י מסכה

בכדי להסתיר חלקים בשכבה מסויימת, וודאו שסימנתם אותה ובתחתית חלון השכבות לחצו על הכפתור שנראה כמו דגל יפן. בחרו בכלי המברשת, שנו את גודל הכלי בעזרת הסוגריים המרובעות במקלדת וציירו בצבע שחור בתמונה באזורים שאתם רוצים להסתיר. שימו לב שהמסגרת בשכבה היא מסביב למסכה ולא מסביב לתמונה.

הוספת טקסט

בחרו בכלי הטקסט מארגז הכלים או לחצו על מקש T במקלדת והקליקו בדף ורשמו את המילה או הכותרת שתרצו. על מנת לעשות שינויי טרנספורמציה על הכיתוב תוכלו לבחור בכלי ההזזה, ללחוץ על הקיצור קונטרול T ולשנות גודל, להזיז מבפנים, רק אל תגעו בכוונת שבמרכז, תוכלו אף למתוח ולכווץ את הטקסט ע"י גרירה מאחת הדפנות פנימה או החוצה בתוספת מקש SHIFT

הוספת צל לדמות

בחרו את שכבת הדמות ולחצו על כפתור ה FX בתחתית חלון השכבות ומהתפריט שנפתח בחרו באפשרות DROP SHADDOW – בחלון שנפתח תוכלו לשחק עם אפשרויות הצל ואף להזיז ידנית מהתמונה את הצל. לסיום הקליקו OK

תהנו,

רן

קבלו פרטים אודות קורס פוטושופ