ציור מהיר בפוטושופ על גבי תמונה של חתול

בסרטון זה ניתן לראות ציור מהיר על גבי תמונה בעזרת כלי ה- Mixer Brush Tool בתוכנת פוטושופ.

הערות לפני שמתחילים: 1. אתם חייבים לוח גרפי כמו וואקום אינטוס, במבו או כל דגם מקצועי. 2. מדריך זה מותאם לגירסה CC 2018

שיפור התמונה

אבל, לפני שמתחילים לצייר על התמונה, כדאי לוודא שהיא מספקת מבחינת תאורה ורווית צבע. במקרה זה, היה צורך תחילה להבהיר את האזורים הבהירים. בחרתי להשתמש בשכבת התאמה מסוג Levels. התמונה היתה קצת חסרת צבע ולכן חיזקתי את רוויית הצבע הצהוב ושיניתי אותו לגוון יותר כתום בעזרת בשכבת התאמה מסוג Hue/Saturation.

יצירת מברשת לצורך ציור פרווה

יוצרים מסמך חדש בגודל גדול כ800 על 800 פיקסל ומציירים עם מברשת עגולה רגילה כמה עיגולים די גדולים. עוברים לכלי ה- Mixer Brush Tool ומגדירים מברשת חדשה דרך תפריט Edit > Define Brush Preset. נותנים לה שם כלשהו למשל Big Dots.

פותחים את חלון הגדרות המברשת Window > Brush Settings וב- Brush Tip Shape מורידים את ה- Spacing ל-1 וב- Transfer בוחרים ב- Control ב- Pen Pressure

בשלב זה יש ללחוץ על התפריט של חלון ה- Brush Settings בפינה ימנית עליונה של החלון ולבחור באפשרות New Brush Preset ובחלון שנפתח לתת שם מתאים כמו Hair Brush ולאשר את החלון. (אין לנו צורך כבר במברשת הקודמת שיצרנו ולכן ניתן למחוק אותה מחלון המברשות ע"י קליק ימני על גבי המברשת בחלון המברשות ובחירה באפשרות Delete Brush.

איחוד שכבות לכדי שכבה חדשה

חוזרים לתמונה שלנו, מסמנים את השכבה העליונה ביותר ולוחצים בבת אחת על המקשים Ctrl + Alt + Shift + E (שכבה חדשה נוצרה שמאחדת את כל השכבות).

הגדרות מברשת Mixer Brush Tool

לוחצים קליק ימני בתמונה ובוחרים בתחתית הרשימה את המברשת שיצרנו.

בחלק העליון מבטלים את סימון הכפתור Load the brush after each stroke ומסמנים את הכפתור Clean the brush after each stroke. את האפשרות Wet נגדיר על 60 וה- Load וה- Mix לא משנה ממש מה נבחר היות ואנחנו לא מוסיפים צבע אלא רק 'דוחפים' את הצבעים הקיימים בתמונה ואת ה- Flow נגדיר על 15.

טיפ: לאחר שהתנסנו עם המברשת עיגולים גדולים כדאי להתנסות עם מברשות נוספות של עיגולים קטנים יותר, במרווחים גדולים יותר.

ציור עם מברשת Mixer Brush Tool

עכשיו מתחיל כל הכיף 🙂 מקטינים את גודל המברשת לגודל הרצוי 30-90 פיקסל תלוי בגודל האזור שמברישים וברזולוציה של התמונה ופשוט מציירים על גבי הפרווה לפי כיוון השערות, ונזהר כאשר גוונים שונים זה מזה קרובים אחד לשני. בכדי 'לנקות' את הרקע או להחליק אזורים בעלי מרקם שהוא לא פרוותי, נמשיך לצייר עם ה- Mixer Brush Tool אבל נבחר במברשת רכה בסיסית או מברשת ציור לשטחים. אני בחרתי בדוגמה זו ברקע במברשת Euro Comix Liner1 מתוך מאגר המברשות המדהים שניתן להוריד מכאן. (למי שמנוי בענן של אדובי).

הדגשת חלקים בעזרת שיטת Dodge & Burn

לסיום, מקליקים על כפתור יצירת שיכבה חדשה בתוספת מקש Alt ובחלון שנפתח משנים את מצב ה- Mode מ- Normal ל- Overlay ומסמנים את האפשרות Fill with Overlay-Neutralcolor ומאשרים את החלון.

בוחרים בכלי ה- Dodge Tool, ובחלק העליון בשדה ה- Range בוחרים ב- Midtones וב- Exposure בוחרים ב- 10%, בוחרים במברשת מפוזרת לדוגמה אני בחרתי בדוגמה זו ב- Stipple 43 pixels מתוך ה- Basic Brushes. בחלון ה- Brush Settings תחת Shape Dynamics, משנים את ה- Angle Jitter ל- 100% ומתחילים לצייר באזורים הבהירים בתמונה בכדי להדגיש אותם. לאחר מכן, עוברים לכלי ה- Burn Tool, חוזרים שוב על אותו תהליך רק הפעם מציירים באזורים הכהים.

את התמונה של החתול החמוד הזה הורדתי מכאן.