מיתוג מחדש ושדרוג אתר קיים עבור חנה ראובן

במדריך זה נשדרג אתר קיים ובכלל נעשה מיתוג מחדש. לצורך הדוגמה, לקחתי את האתר הישן שנקרא: פניני האנושות ויצרתי את האתר של חנה ראובן – חנה היא קואצ'רית (מאמנת אישית), מעבירה הרצאות וסדנאות להעצמה אישית ונותנת ייעוץ אישי.

בחירת שם לעסק ועיצוב לוגו

מסקר שעשיתי בתחום, שמתי לב שמי מתעסק בקואוצ'ינג והרצאות בדרך כלל משתמש בשם המלא שלו. אז החלטתי לקרוא לה פשוט חנה ראובן. בלוגו הקודם שלה יש לה סמל של מיקרופון עם יד, נכון, היא באמת משדרת ברדיו אבל מעדיפה להתמקד בהרצאות והסדנאות ולכן אייקון של מיקרופון פחות מתאים. צריך משהו עם יותר השראה ויצירתיות. וסוגריים אני יכול להגיד שהיד האוחזת את המיקרופון הזכירה לי משהו מעולם המחאות וההפגנות.

לצורך האייקון של הלוגו השתמשתי בילדה שאוחזת בלון בצורה של ירח – רעיון שנותן הרבה השראה. והורדתי אותו מאתר פריפיק.

אז איך יודעים איזה צבע מתאים?

הצבעים פחות הסתדרו לי. אמנם צהוב זה צבע מאוד אופטימי וחיובי אבל במקרה זה הוא שולב עם שחור והתוצאה היא שילוב חזק מדי שיותר מתאים לתחום ספורט, דלק או משהו כוחני אחר.

ניתן לרשום בגוגל תמונות Color mood chart ולראות אילו תחושות מעביר כל צבע. לדוגמה סגול: מרומם ומעודד יצירתיות, חושניות, שקט, אינטואיציה, דמיון, רוגע ולכן סגול נראה לי יעבוד פה טוב וזו התוצאה:

אז צבע הלוגו הוא סגול בלבד אך סקאלת הצבעים באתר היא סגול וצהוב שהם צבעים מנוגדים בגלגל הצבעים ולכן עובדים טוב יחד.

שדרוג אתר

כפילות: אפשר לראות שהלוגו חוזר פעמיים. אני לא אוהב את זה אבל ברגע שנגלול כבר לא נראה את הלוגו שבאמצע. אבל יש בעיה שכשהלוגו בקטן בפינה הטקסט לא קריא. התפריט העליון בסדר אבל האייקון של הטלפון שמופיע מצדו השמאלי ביותר לא בולט, קטן ולא רואים אותו. אני רוצה טלפון ברור שיגרום לי לרצות להתקשר.

עניין של קונטרסט: הכיתוב הלבן על הכפתור הצהוב לא כל כך קריא, יש אנשים שיהיה להם קושי לקרוא אותו.

התאמת תמונה לתחום: התמונה ברקע היא של חנה כשהיא משדרת ברדיו והיא פחות מתאימה. לתחום ההרצאות נעדיף להשתמש למשל בתמונה שלה עם קהל, משהו אווירתי. הכי טוב יהיה להשתמש בתמונה שבה רואים את הקהל ואת המרצה בו זמנית. תמונה רחבה שמראה קהל גדול, עדיפה. תמונה בשחור לבן תסית פחות את תשומת הלב וכך המיקוד יהיה יותר בלוגו / בתוכן. אפשרות נוספת ומאוד אטרקטיבית היא שימוש בוידאו ברקע.

ריווחים: בואו נמשיך, אודות: אפשר לראות שהטקסט יושב פה כגוש אחד.

וזה קצת לא נעים לקריאה, חסר ריווח וגם יצירת כותרות שיצרו הפרדה בין הפסקאות. אם ישנה רשימה של פריטים, ניתן להשתמש ב"בולטים" (תבליטים).

תמונה לקטגוריית אודות: תמונת הפורטרט חתוכה וזה לא עובד טוב כשהאדם נתחתך במצח. בנוסף התמונה עם הרקע יוצרת מלבן שיושב בצורה לא נעימה לעין בדף ומסביב אזור גדול לבן. חיתוך התמונה היה יכול להראות טוב אם התמונה הייתה מוגדלת מאוד (עד קצה המסך בצד שמאל) או אפשרות שנייה שבה בחרתי להשתמש – להוציא את הדמות מהרקע כך שתשתלב עם האתר.

קטגוריית השרות שלי:

לא נראית טוב. החלקים נראים אותו דבר ויותר מדי כמו מתבנית מוכנה. היות וכל נושא הוא סוג שירות אחר, כדאי לבדל על שירות עם מבנה / עיצוב אחר.

המלצות:

אני חושב שרואים חמישה כוכבים בכל ההמלצות – מאבד מהאמון שההמלצות אמתיות. לכן אישית אני מעדיף לוותר על הכוכבים. אלא אם כן יש לכם באתר באמת פיצ'ר שמאפשר לגולשים לרשום לכם המלצות ולתת כוכבים. חוץ מזה חלק זה נראה טוב.

צור קשר:

בדוגמה זו ניתן לראות שהפרטים בטופס יצירת קשר מיושרים לימין ולכן כדאי שגם פרטי ההתקשרות בצד השני יהיו מיושרים לימין ולא ממורכזים. כדאי להוסיף קומפוננט שמציג את מיקום העסק על מפה של גוגל.

23/1/2021