ייבוא תמונות למסמך אינדיזיין

לפני שנביא תמונות למסמך אינדזיין נדאג שהתמונות יהיו שמורות באותה התיקיה של המסמך או בתיקית תמונות בתוך התיקיה של המסמך. הפקודה נקראת Place כלומר מיקום אך אנו רגילים להגיד יבוא כמו Import לכן רשמתי פה יבוא תמונות. בתפריט File נבחר באפשרות Place או בקיצור Ctrl + D יפתח חלון שממנו נוכל לבחור את התמונה הרצויה. בתחתית החלון צמצאו אפשרות שנקראת Show Import Options מה שמאפשר להשתמש בצריבה בפוטושופ (אך דבר זה מיותר היות וניתן למקם קובץ PSD באינדזיין), בערוץ אלפא (למי שמכיר) או לבחור פרופיל צבע (לא לגעת אם לא יודעים). במידה ולא נרצה את אחד השינויים, נבטל את האפשרות Show Import Options.  אם שכחתם לבטל, תלחצו פשוט על OK. לאחר אישור תופיע במסמך תמונה מוקטנת של התמונה ואז נוכל לפעול באחת ממספר דרכים:

יבוא תמונה בלחיצת עכבר – דרך ראשונה

לחיצה בשטח המסמך תמקם את התמונה כך שנקודת הלחיצה תהיה הפינה השמאלית עליונה של התמונה.

יבוא תמונה בלחיצה וגרירת העכבר – דרך שניה

באותה מידה נוכל ללחוץ ולגרור את העכבר כדי להגדיר גודל שונה לתמונה. כאשר האפשרות Smart Guides מסומנת בתפריט View > Grids and Guides > Smart Guides נוכל לראות את שינוי הגודל של התמונה באחוזים.

יבוא תמונה לתוך צורה – דרך שלישית

לפעמים נרצה להגדיר קודם מקומות לתמונות ורק אח"כ לייבא אותם כך שהם ימוקמו בדיוק במקומות שהגדרנו. לשם כך יש ליצור תחילה צורה כלשהי עם אחד מכלי הצורות – מלבן, עיגול וכו' או, כמובן שעדיף להשתמש במלבן מסוג Frame – מה שנקרא בשפה המקצועית: Place Holder, לסמן את הצורה, ולאחר יבוא התמונה יש ללחוץ עם העכבר על גבי הצורה המסומנת. התמונה תכנס לתוך הצורה.

יבוא מספר תמונות בבת אחת

לאחר שבחרנו בפקודת Place נוכל לבחור מספר תמונות בבת אחת מהתיקיה. לאחר אישור תופיע תמונה מוקטנת של התמונה הראשונה בתוספת של מספר – מספר התמונות שבחרנו. לחיצה או לחיצה וגרירת העכבר תמקם את התמונה הראשונה וכן הלאה. אם נרצה דווקא למקם תחילה את התמונה השניה או שלישית במקום הראשון, נדפדף עם החצים במקלדת ימינה ושמאלה בכדי לבחור תמונה אחרת. אם החלטנו לוותר על אחת התמונות, נלחץ על מקש Esc והתמונה הבאה ברצף תופיע בתור התמונה הבאה.

מזה קונטיינר?

כל תמונה שמייבאים לאינדזיין ממוקמת בתוך צורה, הצורה הינה מעין קונטיינר שמכיל את התמונה. כך שאם ננסה לשנות את גודל התמונה עם החץ השחור, מה שישתנה זה גודל הקונטיינר ולא התמונה כך שאם נקטין – נראה רק חלק מהתמונה ואם נגדיל יווצר לנו "ספייס" מחוץ לתמונה. כדי לשנות את גודל התמונה, ניתן ללחוץ על מקש Control ואז לשנות גודל מאחת הפינות של התמונה. עברו להסבר נוסף על מיקום תמונה בתוך צורה.

החלפת תמונה במסמך לתמונה אחרת

בכדי להחליף תמונה במסמך לתמונה אחרת יש לסמן את התמונה במסמך, לבחור בפקודת Place ולוודא שבתחתית חלון ה- Place האפשרות Replace Selected Item– מסומנת. לאחר אישור החלון כל שנותר הוא ללחוץ עם העכבר על גבי התמונה הקיימת במסמך והיא תוחלף בתמונה החדשה.

תהנו,
רן