יבוא קבצי Word לתוכנת אינדיזיין

מובן שניתן להכניס טקסט לאינדיזיין מקובץ וורד ע"י העתקתו מקובץ וורד, יצירת תיבת טקסט באינדיזיין וצרוף הטקסט לתוך תיבת הטקסט באינדזיין. Copy Paste נכון לעשות שיש מעט מלל. כאשר יש כמות גדולה מאוד של מלל, הכי טוב יהיה לייבא את הטקסט ע"י פקודת Place. כמו שאפשר לייבא מספר תמונות בבת אחת לתוך תוכנת אינדיזיין, כך אפשר לבחור מספר קבצי טקסט ולייבא אותם בדיוק אותו דבר. ניתן להכניס טקסט גם ע"י גרירת הקובץ עצמו מתוך התיקיה לתוך קובץ אינדיזיין שפתוח בתוכנה ישירות! מה שנקרא Drag and Drop.

אפשרויות מיוחדות להכנסת טקסט לקובץ לאחר בחירה בפקודת Place (שרשור מלל)

כאשר אתם מכניסים כמות טקסט גדולה לאינדזיין, מן הסתם תרצו לשרשר אותו הלאה לתיבות טקסט נוספות היות ותיבת הטקסט או ה- Margins לא יספיקו. לכן בכדי שלא נצטרך לשרשר תיבה אחר תיבה יש לנו מספר אפשרויות. לאחר שהסמן נטען בטקסט ארוך נוכל:

  • ללחוץ באזור ה- Margins בתוספת מקש Shift – מה שיגרום להוספה אוטומטית של דפים עם הטקסט המצורף עד לסיום הטקסט.
  • לחיצה במסמך באזור ה- Margins בתוספת מקש  Shift + Alt –  תגרום לכך הטקסט יצורף עד שימלא את כל ה- Margins  באותו דף ספציפי / דפים שיש בהמשך. התוכנה לא תוסיף עוד דפים בעצמה.
  • לחיצה או לחיצה וגרירת הסמן באזור ה- Margins בתוספת מקש Alt – תאפשר ליצור טקסט משורשר מעמודה לעמודה ללא צורך לשרשר תיבה לתיבה בצורה ידנית.

אפשרויות יבוא טקסט עם סגנונות או בלי מתוכנת Word

תחילה כדי לראות את אפשרויות יבוא הטקסט מ- Word, וודאו שהאפשרות Show import options בתחתית חלון ה- Place מסומנת ב-v.

יבוא טקסט נקי מ- Word לאינדיזיין ללא סגנונות

כאשר אתם מייבאים טקסט מ- word לאינדזיין, בחלון שנפתח סמנו את האפשרות Remove Styles and formatting from text and tables, כך שאם יש סגנונות ותכונות שונות לטקסט במסמך Word, הטקסט יגיע בכל זאת נקי וללא שאריות של סגנונות.

יבוא טקסט הכולל סגנונות מ- Word לאינדיזיין

אם קיבלתם טקסט עם סגנונות שבנויים בצורה נכונה ב-Word תוכלו לייבא את הטקסט כך שהסגנונות שיצרתם בתוכנת אינדיזיין יחליפו את הסגנונות של תוכנת Word.

מה שיש לעשות תחילה הוא לדאוג ששמות הסגנונות באינדיזיין תואמים את שמות הסגנונות ב-Word.

שלב שני – בחלון האפשרויות של יבוא התמונה יש לסמן את האפשרות Preserve Styles abd Formatting from Text and Tables. בנוסף יש לבחור בתחתית החלון בחלק של ה-Paragraph Style Conflict באפשרות Use Indesign Style Definition ואם יש סגנונות תו אז גם באפשרות Character Style Conflict יש לסמן אותו דבר.

התוכנה תחליף את הסגנונות מה-Word בסגנונות שיצרנו באינדיזיין.

תהנו,
רן