חלון ה- Clone Source (מקור הדגימה) – למתקדמים

מדריך זה מיועד למי שכבר בקיא בכלי החותמת וכלי הריפוי. מי שלא מכיר איך עובד כלי החותמת, מוזמן לצפות תחילה בסרטון המסביר על כלי החותמת או ללחוץ על הקישור מתחת לסרטון.

חלון זה הוא הרחבה של אפשרויות כלי החותמת וכלי הריפוי.

נעבור על האפשרויות מלמעלה למטה.

שמירת מקורות דגימה

בחלק העליון תמצאו 5 אייקונים של חותמות. כאשר תדגמו פעם ראשונה, האייקון השמאלי ביותר יטען בדגימה. אם תלחצו על האייקון הבא של החותמת ותדגמו שוב מקור אחר מהתמונה, הוא יטען בדגימה החדשה. כך תוכלו לשמור מס' דגימות אשר כל אחת "זוכרת" את כל האפשרויות של החלון. תוכלו אף לדגום מתמונה אחרת, וזאת כל עוד הן פתוחות גם כן בפוטושופ.

שינויי טרנספורמציה של מקור הדגימה

החלק האמצעי הוא המעניין ביותר.

שינוי גודל מקור הדגימה

בשדות שבצד ימין  W – (שינוי גודל על הציר המאוזן) ו-H – (שינוי גודל על הציר המאונך) תוכלו לשנות את גודל מקור הדגימה. כאשר השרשרת מסומנת, הדגימה תיגדל בצורה פרופורציונלית. כך למשל אם נדגום מרצפות ונעביר אותם לחלק האחורי של התמונה נרצה להעביר אותם בהקטנה בגלל הפרספקטיבה שמוקטנת ככל שמתרחקים.

היפך מקור הדגימה

לחיצה על האייקון שמשמאל לשינוי הגודל המאוזן, תיצור דגימת מראה – היפוך על ציר מאוזן. לחיצה על האייקון שמשמאל לשינוי הגודל המאונך, תיצור דגימת מראה – היפוך על ציר מאונך.

סיבוב מקור הדגימה

מתחת לשני שדות אלו תמצאו את האפשרות של סיבוב מקור הדגימה.

שינוי מיקום מקור הדגימה

בצד שמאל השדות X ו- Y מאפשרים להגדיר את האזור שממנו תלקח הדגימה בצורה מדוייקת בפיקסלים.

את כל השדות האלו תוכלו לשנות בצורה יותר אינטואיטיבית בצורה הבאה:

  • תחילה ניגש לתמונה ונגדיר את מקור הדגימה שלנו בתוספת מקש ALT.
  • נלחץ בשדה הרצוי למשל בשדה המשפיע על סיבוב מקור הדגימה כדי להפעיל אותו.
  • ניגש לאזור בתמונה שבו נרצה להעביר את מקור הדגימה (אך לא נלחץ עם העכבר)
  • נלחץ על החצים במקלדת חץ למעלה כדי לסובב עם כיוון השעון וחץ למטה כדי לסובב נגד כיוון השעון. זוית הסיבוב תשתנה בעשיריות ולכן כדי לראות את השינוי בצורה מהירה יותר, נוסיף מקש SHIFT בזמן שנשנה את הזוית עם החצים במקלדת.

* החלק הבא: Frame Offset ו-Lock Frame שייך למי שמתעסק עם וידאו ולכן אני לא ארחיב עליו.

איך תראה התצוגה המקדימה של מקור הדגימה

החלק האחרון משפיע על התצוגה המקדימה של האזור שדגמתם על גבי התמונה כך שבחלק זה ניתן לראות את האזור בנגטיב בסימון האפשרות Invert, לשנות את השקיפות שלו בשדה ה- Opacity, לשנות את שילוב הצבעים להכהיה, הבהרה ועוד, לבטל את התצוגה המקדימה ש"תגזר" ע"י גודל החותמת ובמקום תציג את כל התמונה ע"י ביטול האפשרות Cliped, או להעלים בכלל את התצוגה המקדימה ע"י ביטול האפשרות Show Overlay.

* כל אפשרויות ה- Overlay משפיעות על התצוגה המקדימה בלבד ולא על התוצאה הסופית של איך תראה הדגימה שנעביר.

תהנו,
רן