השאלה הנפוצה ביותר באילוסטרייטור!

אז לאחר שנים של הדרכה וצפייה בשאלות ששואלים בקבוצות, אני יכול להכריז רשמית שהשאלה הנפוצה ביותר הנשאלת בתוכנת אילוסטרייטור היא… למה אני לא יכול לשנות גודל ???

ובכן ב-90% מהמקרים זה קורה למי שלא בקיא מספיק בקיצורי המקלדת ולאחר שהוא מנסה כל מיני קיצורים כדי לעשות משהו, הוא לוחץ בטעות על קיצור המקשים: Control + Shift + B מה שגורם להעלמת ה- Bounding Box – אותה קופסא מפורסמת (שמופיעה גם בתוכנות אחרות) המקיפה את האובייקט / אובייקטים ומאפשרת לשנות גודל, לסובב ולהטות, בקיצור שינויי טרנספורמציה.

לחיצה על קיצור זה תעלים את ה- Bounding Box ובלחיצה חוזרת גם תחזיר אותו.

מקרים נוספים שלא ניתן לעשות שינויי טרנספורמציה על צורות הם כאשר עובדים בתוכנה ישנה יותר מאדובי CC 2018. עד העדכון האחרון שיצא בסביבות מרץ 2018 כאשר הייתם משנים גודל תצוגה או מזיזים את התצוגה עם כלי היד, ה- Bounding Box היה נעלם והיה צורך ללחוץ לחיצה חוזרת על האובייקט. מקרה נפוץ נוסף הוא כאשר בוחרים בטעות את כלי הבחירה הישירה – Direct Selection Tool או בשמו הנפוץ יותר "החץ הלבן" במקום בכלי הבחירה – "החץ השחור".

שילוב המקשים Control + H יגרום להעלמת גבולות האובייקטים המסומנים. אפשרות זו בשילוב העלמת ה- Bounding Box מאוד נוחה על מנת לשנות גוונים לצורות ולראות את השינוי מיידית ללא צורך ללחוץ בצד כדי לבטל את הסימון. מי שמאוד מנוסה, יכול לעבוד במצב כזה ללא צורך לראות מה האובייקט שמסומן.

העלמת ה- Bounding Box שימושית גם כאשר רוצים להזיז אובייקטים במצב תצוגה מוקטן מאוד היות ובמצב תצוגה כה קטן יהיה קשה מאוד להזיז את האובייקט ללא שינוי גודל או עיוות של האובייקט.

שימו לב, לאחר העלמת ה- Bounding Box או העלמת גבולות האובייקטים, מומלץ להחזיר את התצוגה שלהם.

תהנו,
רן