אפשרויות מתקדמות של חלון השקיפות באילוסטרייטור

היי, הגעתם לשיעור של גרייס דיזיין, והיום אנחנו הולכים לצלול לעומק של אפשרויות חלון השקיפות. שימו לב זהו סרטון למתקדמים.

בסרטון הקודם ראינו את אפשרויות ה KNOCKOUT GROUP. ראינו איך כשמזיזים את החלון אז אפשר לראות דרכו.

נשארו לנו עוד שתי אפשרויות. כמובן ששוב, אם אתם לא רואים את האפשרויות שבתחתית חלון ה TRANSPARENCY, תגשו לפינה הימנית העליונה של החלון ומה"המבורגר" תבחרו באפשרות SHOW OPTIONS.

בידוד ערבוב – ISOLATE BLENDING

סימון אפשרות זו מתאימה כאשר יש לנו קבוצה של צורות GROUP ובתוכה ישנן מס' צורות שכוללת בלנד מוד שמשפיע גם על הרקע שמחוץ ל GROUP ונרצה שהבלנד מוד ישפיע רק על הצורות שבתוך הקבוצה ולא על אלה שמחוץ לה.

OPACITY AND MASK DEFINE KNOCKOUT SHAPE

אפשרות זו היא הכי מוזרה מבין שלושת האפשרויות וקצת מסובכת אז בואו ננסה להבין איך זה עובד. בסרטון הקודם שמדבר על KNOCKOUT GROUP ראינו שאם יש לנו צורות עם שקיפות בתוך קבוצה ונדליק את האפשרות KNOCKOUT GROUP, הגרפיקה תוסתר באזורים אלו כאילו עשינו חורים. אם נוסיף צורות נוספות בשקיפות של פחות מ-100% בתוך אותה קבוצה, הן יתפקדו כמסכות ויסתירו את הצורות שבקבוצה. לעומת זאת, אם נסמן את הצורות האלה ונסמן את האפשרות הזאת, נוכל שוב לראות דרכן את הצורות שבפנים. כלומר אפשרות זו עובדת יחד עם האפשרות נוקאאוט גרופ שראינו כבר קודם.

אם אתם מעוניינים להרחיב את הידע שלכם בשיעורים פרטיים אחד על אחד, קבלו פרטים אודות קורס אילוסטרייטור אשר מותאם לכם לפי הצורך.