אפקט תמונה מרוחה בסגנון של פעם

שימו לב זה סרטון למתקדמים שבו ניצור את האפקט הזה של טשטוש כמו תמונה ישנה בצורה דינמית כך שאם נחליף את התמונה היא תתעדכן אוטומטית. וגם ניצור אקשן כך שבלחיצת כפתור נוכל להריץ את כל הפעולות אוטומטית, אז בואו נתחיל!

אוקיי, אז אני אגרור את התמונה מהתיקיה במחשב לתוכנת פוטושופ.

יצירת אקשן חדש – רצף פעולות אוטומטיות

חלון האקשנים שלי כבר פתוח, אבל אם אצלכם לא, בתפריט WINDOW תמצאו ACTIONS.

אנחנו רוצים להקליט כל פעולה כך שיש מאוד להיזהר בפעולות שעושים. בתחתית החלון יש פלוס, ליד הפח נלחץ על אייקון, ניתן לו איזה שם שרוצים, לא משנה, עברית-אנגלית גם לא משנה, למשל "פוטו-קופי ישן"

הקלטת אקשן

נלחץ על כפתור RECORD. מרגע זה כפתור אדום נדלק, כל פעולה מוקלטת, שימו לב, לא לגעת סתם בדברים.

האפקט הזה יכול להיראות כל פעם שונה, תלוי בערכים שתבחרו, זה משתנה מתמונה לתמונה. הגודל שאני בחרתי לתמונה הוא 2000 פיקסל ברוחב, 3000 פיקסל בגובה, וגם זה…משנה.

דבר ראשון, בואו נשכפל את השכבה הזאת, Ctrl+J בקיצור, ונמיר אותה לאובייקט חכם, קליק ימני על השם של השכבה, ונבחר ב-Convert to Smart Object.

נשכפל את השכבה הזאת עוד פעם, Ctrl+J, והפעם ניתן לה טשטוש. אז נלך לתפריט Filter > Blur > Motion Blur
עכשיו הערך פה משתנה בהתאם לגודל התמונה כמובן, בדוגמה הזאת בחרתי ב-850, אוקיי, וגם חשוב שהזווית תהיה 0 מעלות, כך שזה לרוחב. ברירת המחדל היא 90.

נשכפל את השכבה הזאת עוד פעם, אבל קודם אנחנו לא רוצים שהכל יהיה מטושטש, אלא רק בצדדים, ולכן נוסיף מסכה. למטה יש לנו את האייקון של המסכה, בתחתית חלון השכבות. מלבן כזה עם עיגול בפנים, מכונת כביסה, דגל יפן. הנה המסכה. ניקח את כלי הגרדיאנט, וכאשר הריבועים פה שחור לבן, אנחנו יכולים לגרור.
אז שימו לב שבגרדיאנט אתם נמצאים במצב הזה, שהוא רפלקשן. אוקיי, הוא עושה משני הצדדים אותו דבר, ואנחנו נבוא לאמצע, ונגרור בצורה כזאת, נוסיף שיפט שיהיה ישר, ואנחנו רוצים שאזור הפנים יהיה בפוקוס. אז משהו כזה, וקצת שיצא החוצה. בואו נשכפל את השכבה הזאת עוד פעם. קונטרול J.
ובואו ניתן לו אולי עוד קצת שיהיה פחות מטושטש באזור הפנים. שימו לב שאתם לא על המסכה, יש ללחוץ על המסכה של השכבה הזאת, בצד ימין פה, ליד התמונה. ואני אגרור הפעם קצת יותר מאזור האף. יוסיף שיפט. ובצורה כזאת. אפשר לשנות אחרי זה, לא פה, אלא אחרי שנסיים את האקשן.

יש לנו את שתי הטשטושים, ועכשיו אנחנו רוצים להפוך את הכל לשחור לבן, ולהפוך את זה לשכבה אחת. אז כדי לבחור את שתיהן ביחד ולהמיר אותם לאובייקט חכם, אנחנו חייבים לעשות את זה בקיצור. נלחץ על מקש Alt+ Shift + סוגריים מרובעות שמאליות. הנה, בחר לי גם את השכבה שמתחת, ונעשה זאת שוב, וגם את השכבה שמתחת. שלושת השכבות נבחרו. נעשה קליק ימני ונבחר ב- convert to smart object.

עכשיו את השכבה הזאת, נשנה לשחור לבן. נלך ל-image > adjustments, ונבחר ב-black and white. עכשיו זה שחור לבן, אפשר לשנות פה את הערכים. אפשר גם לשנות את הבהירות. לדוגמה, אנחנו רוצים יותר בהיר באזורים מסוימים, נלחץ על Ctrl+L – וב-levels אנחנו יכולים לקחת את המשולש הלבן הזה, קצת לגרור אותו פנימה יותר, ועכשיו זה יותר לבן.

בוא נוסיף את הפילטרים, נלך לתפריט, Filter > Filter Gallery ותחת תקיית Sketch אפשר לראות שיש פה אפשרות שנקראת halftone pattern, ואחרי שבחרתם את ה-halftone pattern, תשנו כאן ל-line. ותגדירו פה את העובי. רואים אלה עבים, אלה דקים. אני אשאיר את זה ב-2 בערך. זה הקונטרסט, זה יכול להיות קונטרסט חזק יותר, או פחות, לשיקולכם. ועליו נוסיף עוד פילטר, אבל לזהירות, לא ללחוץ על עוד פילטר, אלא קודם על הפלוס למטה. ועכשיו נוכל להוסיף גם את אפקט ה- Graphic Pen. וגם את ה-Graphic Pen, אנחנו רוצים שיהיה ב- Horizontal מצד לצד, ונעשה את זה באותם ערכים – 2 פה, ב-stroke length, וה-light-dark balance כמה כהה ובהיר. שחקו לשיקולכם. ובסוף בוא נוסיף עוד פלוס אחד, ונוסיף פה ב-texture, נוסיף לו grain. אוקיי, אז אנחנו גם יכולים לשחק עם הגרעיניות שלו. אוקיי, בוא נלחץ על אוקיי. וזה האפקט שלנו.

הפעלת האקשן על תמונה אחרת

אז אני אעצור את האקשן, ובוא נראה אם זה עובד על תמונות אחרות. כל מה שאני צריך זה להחליף את התמונה, וכל האפקט יתחלף. ואם אני רוצה להריץ, אז גם אני יכול פשוט ללחוץ על הכפתור play. בוא נבדוק.

אז אני אפתח פה תמונה אחרת. בוא ניקח את התמונה הזאת. נגרור אותה לחלק העליון של התוכנה.
ונגלול למעלה בחלון האקשנים, נלך לשם שיצרנו של האקשן, ונלחץ על play. אז כל הפעולות קרו אוטומטית.

שינויים ותיקון האפקט

עכשיו אנחנו יכולים לשנות בגלל שהפרצוף פה ממוקם במקום אחר ובגודל אחר, אז אנחנו בהחלט יכולים לשנות. לדוגמה פה, הטשטוש נראה מוגזם באמצע, אז אני רוצה לשנות את זה – אני אלך פה לשכבה, שאפשר לראות את האייקון הזה, זה נקרא אובייקט חכם. לחיצה כפולה על התמונה המוקטנת, על ה-Thumbnail, תפתח לנו קובץ psb. ופה יש לנו את המסכות שלנו, כך שלדוגמה אנחנו יכולים רגע לבדוק את המסכה הזאת. היא משפיעה בצד שמאל, פחות מפריע זאת, מפריעה יותר. אני אלך אל המסכה שלה. נלחץ עליה פה.

עם כלי הגרדיאנט אני אעשה נגיד מהאמצע לפה, ועכשיו כל הפנים שלה בפוקוס, לא לשכוח שיפט. וזה כבר יותר טוב. כדי לאשר את זה, אנחנו בסך הכל צריכים לשמור את הקובץ. File > Save. זהו. בוא נלך רגע לקובץ חזרה שהיה פה, ותראו איזה יופי. בוא נגדיל תצוגה ל-100%. זהו. זה בגודל אמיתי.

החלפת התמונה לתמונה אחרת באובייקט החכם

עכשיו בואו נחליף את התמונה הקיימת. ראינו שהאקשן עובד טוב. אז אני אסגור את הקובץ psb הזה. חזרתי לקובץ שיצרתי קודם, ואני רוצה עכשיו להחליף, ובוא נראה שאנחנו יכולים להשתמש, יקבל את האפקטים האלה. אז לשם כך, שוב, אני אכנס לאובייקט החכם, דאבל קליק על ה-Thumbnail של השכבה. נפתח קובץ ה-psb. זה קובץ psb אחד, שימו לב, למעלה רשום לנו, psb, ושוב אני אכנס בגלל שבתוכו יש עוד אובייקט חכם, אז גם לתוכו נכנס, וזה לא משנה למי אתם נכנסים לזה, לזה או לזה. דאבל קליק על אחד מהם, ופה אנחנו צריכים לעדכן את התמונה.

אז בואו ניקח בכלל איור, את זה ציירתי ממש עכשיו. גררתי את התמונה הזאת לתוך הקובץ הזה, בוא נעשה את זה עוד פעם. מהתיקייה אני גורר את זה פשוט לתוך הקובץ, ומאשר את הפעולה ב V למעלה. זהו, שומר את הקובץ. אני יכול גם לסגור את הקובץ, ולהגיד לו לשמור? YES.
והנה זה עדכן לנו פה, גם את זה נסגור, נגיד לו YES, תשמור, והנה האפקט עובד גם על איור.

מקווה שנהנתם מזה, מוזמנים להירשם לערוץ גרייס דיזיין, ותשארו חזקים. ביי בינתיים חברים.

רן

קבלו פרטים אודות קורס פוטושופ