איך ליצור גלריית תמונות עם כלי ה- Frame Tool ללא רווחים – מתקדמים

מדריך זה מיועד למתקדמים שכבר יודעים לעבוד עם תמונות באינדיזיין.

יו יו! אינדזיינרים. אתם בשיעור של גרייס דיזיין לי קוראים רן. והיום נראה איך ליצור גלריה בסגנון הזה בקלי קלות! אם אתם רוצים שיעור פרטי, מוזמנים להיכנס לאתר של גרייס דיזיין ותחת קורס גרפיקה תמצאו פרטים על קורס אינדיזיין.

יצירת פריים עם כלי ה- Frame Tool והכנסת תמונה לתוכו

אז בואו נתחיל. אוקי דבר ראשון אתם צריכים לעבוד במצב עבודה ולא מצב תצוגה. כדי לנווט בין המצבים – לחיצה על מקש W במקלדת. במצב עבודה אפשר לראות סימנים שלא רואים במצב רגיל כמו השוליים האלה למשל וכמו פריימים. אז אנחנו נתחיל בכלי ה- Rectangle Frame Tool, נבחר אותו ונעשה פה איזה פריים. הפריים הזה יחזיק את התמונה. אם אני רגע יקח את כלי הבחירה וילחץ בצד, וילחץ על W, אנחנו לא נראה כלום. כי זה מצב תצוגה ואין בו תמונה. נלחץ שוב על מקש W ועכשיו אפשר לראות. אוקי, אני אמחק אותו. ואני אעשה שוב. אז כלי ה- Rectangle Frame Tool מאפשר לעשות מלבן שתהיה בו תמונה. אז אם אני אעשה פה מלבן, ריבוע, לא משנה וילחץ על הקיצור: קונטרול + D או File ואז Place ונלחץ פעמיים על אחת התמונות היא תכנס לפריים שיצרנו אוטומטית.

יצירת גלריית תמונות

עכשיו, כדי ליצור גלריה כזאת, שיש כמה תמונות בצורת רשת, נבחר את כלי ה- Rectangle Frame Tool. נגרור מלבן גדול, לא נעזוב את העכבר! נלחץ על חץ במקלדת ימינה והפריים יתפצל לשניים כך שאפשר עכשיו להכניס פה שתי תמונות. אפשר גם לשנות את הגודל ותוך כדי כל פעם שנלחץ עוד פעם על חץ ימינה יתווסף לנו עוד טור. נלחץ שמאלה, יוחסר טור אם נלחץ חץ למעלה כמובן שתתווסף עוד שורה וככה אפשר להוסיף ולהחסיר פריימים כמה שרוצים. אם נלחץ על מקש SHIFT הפריימים יהיו ריבועים. כמובן שתמיד עוזבים את מקש ה- SHIFT אחרי שעוזבים את העכבר. אוקי, אז אני אעשה כזה דבר.. SHIFT אני אלחץ בסוף. אחרת זה יפריע לי. כרגע אני אשאיר את זה ככה ועכשיו אם אתם זוכרים בדוגמה לא היו רווחים בין הריבועים.

ביטול רווחים בין הפריימים / הגדלת הריווחים

כדי לבטל את הרווחים, מה שעושים… לא עוזבים את העכבר עדיין! לוחצים על מקש ALT וחץ שמאלה במקלדת כמה פעמים… שימו לב לא לעזוב את העכבר ואת ה- ALT ואני לוחץ כמה פעמים כך עד שהרווח בין הפריימים בטורים, נעלם (או לצורך הגדלת הרווח לוחצים על החץ בכיוון ההפוך). אותו דבר ALT חץ למטה על מנת לבטל את הרווח בין הפריימים שבין השורות. ועכשיו נוסיף את מקש ה- SHIFT ונעזוב את העכבר.

מיקום תמונות בתוך הפריימים

נלך לאפשרות PLACE שבתפריט העליון FILE או בקיצור קונטרול + D. בואו נבחר 9 תמונות ונלחץ על כפתור OPEN ונקליק – קליק, קליק, קליק על כל אחד מהפריימים. אוקי,

התאמת התמונות לפריימים

ניקח את כלי הבחירה נקיף את הכל ונלחץ על הכפתור למעלה Fill Frame Proportionally. עכשיו נדרשות כמה התאמות. כדי שהתמונה תוצג בפריים כמו שצריך, נקליק על ה"בייגלה" באמצע ונגרור עם העכבר בתוספת מקש SHIFT או עם החץ במקלדת, איך שנוח. בצורה כזאת כמה התאמות… ולסיום נלחץ על מקש W כדי לראות מצב תצוגה.

זהו פשוט. אם אתם רוצים לשכלל את העניין ולעשות שכשהפריימים נמצאים במאסטר, אז שנכניס תמונות, אז התמונות יהיו ב- Fill Frame Proportionally בצורה אוטומטית, אתם יכולים לראות את הסרטון התאמת תמונה לפריים שמופיע במאסטר – למתקדמים.

עד כאן להפעם. מקווה שזה עזר לכם 🙂 נתראה בשיעורים הבאים. מוזמנים לעשות לייק להירשם לערוץ. צ'או, צ'או.

לשאלות מוזמנים לדבר איתי. או לקבל פרטים על שיעורים פרטיים באינדיזיין

תהנו,

רן