איך להקטין משמעותית משקל של קובץ אילוסטרייטור

במדריך זה נראה איך להקטין משמעותית משקל של קובץ אילוסטרייטור וזאת על ידי קליק אחד. אין צורך להסביר את היתרון של חיסכון בשטח אחסון במחשב כאשר שומרים קבצים השוקלים מעט במחשב על פני קבצים השוקלים עשרות ומאות מגה בייט.

נניח שיש לכם קובץ אילוסטרייטור הכולל בתוכו תמונות המקושרות למחשב ב"לינק" כלומר הן לא מוטמעות בקובץ אלא התוכנה מזהה אותן במחשב ומציגה רק PREVIEW שלהן במסמך – תצוגה מקדימה בלבד ולכן הקובץ לא אמור לשקול הרבה או לפחות כך הייתם מצפים ולמרות זאת, התוכנה משכללת את משקל התמונות גם כן כאילו הוטמעו בקובץ.

הסיבה היא שבחלון אפשרויות שמירת קובץ אילוסטרייטור ישנה אפשרות בשם: Create PDF Compatible File.

כל שיש לעשות הוא לבטל אפשרות זו בעת השמירה, מה שיגרום להפחתה משמעותית במשקל הקובץ על המחשב שלכם!

בנוסף שימו לב שהאפשרות Use Compression מסומנת. מה שיגרום לדחיסת נתוני ה- PDF בקובץ AI. (אפשרות זו אמורה להיות מסומנת בברירת מחדל).

אז מה התופעות לוואי של ביטול אפשרות זו?

  1. כאשר האפשרות Create PDF Compatible File לא מסומנת, לא ניתן יהיה לשתף את הקובץ עם תוכנות אחרות של אדובי. למשל אם אני רוצה למקם קובץ אילוסטרייטור בתוך קובץ אינדיזיין או פוטושופ, אני לא אוכל.
  2. כאשר נשלח למישהו אחר את הקובץ באימייל למשל, לא יוצג PREVIEW – תצוגה מקדימה של הקובץ (אבל זה שווה את זה לעומת לשלוח באימייל קובץ ששוקל 100 מגה בייט).

אם אתם בכל זאת צריכים בדיעבד למקם את הקובץ בתוכנת אדובי אחרת, פשוט תשמרו אותו שוב בעזרת פקודת SAVE AS מתפריט FILE ותסמנו את האפשרות.

מה לגבי קבצי אילוסטרייטור שלא כוללים תמונות בתוכם?

גם בקבצים ללא תמונות כדאי לבטל סימון אפשרות זו וגם אז משקל הקובץ יקטן משמעותית. אז למה קבצים שלא כוללים תמונות יכולים לשקול כל כך הרבה אתם שואלים? הרי מדובר בקבצים וקטורים שאמורים להיות קלים מאוד. ובכן 1) איור עשוי להיות מאוד מורכב כלומר מורכב מאלפי צורות, מסלולים ומעשרות אלפי נקודות עוגן שמחברות בין המסלולים. 2) קבצים מסוג EPS שוקלים יותר מקבצי AI ומניסיון, רוב האתרי אימג' בנק מספקים קבצי EPS ולא AI.

איך יודעים כמה צורות ונקודות יש בקובץ?

כאשר אתם מסמנים את כל האלמנטים בקובץ שלכם ע"י פקודת SELECT ALL דרך תפריט SELECT או ע"י הקיצור במקלדת: Ctrl + A, אתם יכולים לפתוח דרך תפריט WINDOW חלון הנקרא: DOCUMENT INFO. בחלון זה דרך תפריט האפשרויות שלו הממוקם בפינה הימנית עליונה של החלון ב"המבורגר" תמצאו אפשרות הנקראת OBJECTS. בחירה באפשרות זו כאשר כל הצורות במסמך מסומנות תציג בנוסף לכמות המסלולים והנקודות במסמך עוד מגוון רחב של נתונים.

תהנו,

רן

צרו קשר ונשמח לעזור / לייעץ בשאלות טכניות או שאלות גורליות אחרות.

קבלו פרטים אודות קורס אילוסטרייטור