אז מה קורה באמת כשגוררים שכבה מקובץ לקובץ עם מקש SHIFT בפוטושופ?

כל יום לומדים משהו חדש!

הגעתם לשיעורים של גרייס דיזיין. והקדמה לפני שאגיד לכם מה למדתי – ההקדמה היא על העברת שכבה מקובץ לקובץ. אז יש מספר דרכים לעשות את זה.

העתקה ע"י Copy Paste

אפשר לבחור את הכל בעזרת הקיצור Ctrl + A או מתפריט Select > Select All ואז לעשות העתקה בקיצור Ctrl + C או מתפריט Edit > Copy, לעבור לקובץ השני ולצרף ע"י Ctrl + V או מתפריט Edit > Paste – התוצאה: השכבה תמוקם במרכז הקובץ.

העתקה ע"י Duplicate Layer

דרך נוספת: לעמוד על השכבה שרוצים להעתיק, ללחוץ קליק ימני עם העכבר ולבחור מהתפריט הקופץ באפשרות Duplicate Layer. בחלון שקופץ לבחור תחת Document לאיזה קובץ רוצים להעביר מהרשימה שמציגה את שמות הקבצים שפתוחים בפוטושופ. אני פחות אוהב את השיטה הזו כשיש הרבה קבצים כי אני צריך להיזכר, רגע… איך קוראים לקובץ שאני רוצה להעביר אליו. לאחר לחיצה על כפתור OK כשנעבור לקובץ השני, נראה שהאובייקט הועתק לאותו המיקום.

העתקה ע"י גרירה מקובץ לקובץ

ועכשיו אני אראה לכם מה שתמיד הייתי עושה. אז קודם כל אני אמקם אותו במקום שאני רוצה ובכדי למקם אותו בקלות, כאשר אני בוחר את כלי ההזזה אני אבטל בחלק העליון את האפשרות Aauto Select Layer (שדרך אגב אצלי מסומנת באופן קבוע). ועכשיו אוכל למקם אותו איפה שאני רוצה ולפי הפס הורוד אני יודע שאני באמצע. למיקום מדוייק, אלחץ מספר לחיצות עם החצים במקלדת.

ועכשיו, מה שאני רגיל לעשות זה לגרור אותו אל הקובץ הרצוי (אל עבר הטאב למעלה) וכשאני בתוך הקובץ, אני לא עוזב את העכבר, מוסיף מקש Shift ולא עוזב את ה- Shift אלא רק אחרי שאני עוזב את העכבר והאובייקט מוקם במרכז הקובץ. ואז הייתי מזיז אותו למקום שאני רוצה וכו'…

עכשיו, אם אני רוצה להזיז את האובייקט לקובץ שהוא באותו הגודל כמו הקובץ שממנו אני מעתיק, האובייקט ימוקם באותו המיקום! ולא במרכז הקובץ. ואת זה גיליתי רק עכשיו אחרי שנים שאני עובד עם תוכנת פוטושופ.

וכך אפשר להמשיך ולגרור את השכבה / האובייקט הרצוי מקובץ לקובץ בהנחה והקבצים באותו הגודל, האובייקט תמיד ימוקם באותו המקום כאשר תשלבו את מקש Shift ולא במרכז הקובץ. בדומה לבחירת האפשרות "הדבק במקום" מתפריט Edit > Paste Special > Paste in Place.

  • רוצים להתעדכן בסרטוני הדרכה נוספים בפוטושופ? מוזמנים להירשם לערוץ יוטיוב של גרייס דיזיין
  • אהבתם והמדריך עזר לכם? תעשו לייק, תשתפו עם חברים.
  • רוצים להרחיב את הידע בפוטושופ? קבלו פרטים אודות קורס פוטושופ במתכונת של שיעורים פרטיים או צרו קשר

תהנו ותנסו ללמוד כל יום משהו חדש 🙂

רן