ציור דיגיטלי

< חזרה לגלריה

רכישת האיורים מאתרי אימג' בנק

ליד כל איור באתר, תמצאו קישור להורדת קובץ דיגיטלי לשימוש מסחרי בגרפיקה משלכם מאחד מאתרי הורדת תמונות כגון שאטרסטוק ואדובי סטוק.

דרך החנויות שלי ב- Redbubble וב-Society6 תוכלו לרכוש מוצרים כמו חולצות, תיקים, שעונים, מדבקות, פוסטרים ועוד… עם הדפסים של האיורים של גרייס דיזיין על גביהם באיכות מעולה.

איך רוכשים מאתרי IMAGE BANK ?

יש צורך לעשות מנוי באתר של מכירת תמונות ואיורים. מה שנקרא גם IMAGE BANK.

רוב האנשים לא מכירים את התחום הזה ולא יודעים איך לקנות דרך האתרים האלו, לכן יצרתי פה מדריך שיעזור לכם להתמצא קצת יותר.

אז איך זה עובד?

התשלום באתרים אלה עובד בדר"כ בקרדיטים. רוכשים חבילת קרדיטים כאשר כל קרדיט שווה סכום מסויים.

לדוגמה אתר שאטרסטוק:

1. מסלול חודשי Subscription – מחולק לחבילות: למשל ב-$29 לחודש תוכלו להוריד 10 תמונות / איורים. ב- $199 לחודש תוכלו להוריד 750 תמונות / איורים.

2. מסלול לפי תמונה On-demand packs – מתאים למי שצריך תמונות פעם ב… משלמים $49 באופן חד פעמי ויכולים להוריד 5 תמונות / איורים בלבד אבל ללא הגבלת זמן במשך שנה.

3. מסלול מורחב – בתשלום של 199$ תוכלו להוריד במשך שנה רק 2 תמונות. הסיבה: מנוי זה הוא רשיון לעשות עם התמונות דברים שעם מנוי רגיל לא ניתן למשל: להשתמש בגרפיקה לדפוס כמו ספרים, מגזינים, פוסטרים ובפרסומות בטלויזיה ללא הגבלה של כמות – עד 250,000 עותקים (במנוי רגיל). במנוי רגיל לא ניתן כלל לעצב גרפיקה עם התמונות שתקנו אשר תופיע על מוצרי צריכה כמו חולצות, משחקים ועוד.. שישווקו בחנויות ובמנוי מורחב – כן.

שימו לב, מחירים אלו נכונים ל 9/2021 ויכולים להשתנות עם הזמן.

מקווה שמדריך זה יעזור לכם להבין טוב יותר את שיטת החישוב ותהליך רכישת איורים ותמונות מאתרי IMAGE BANK.

מה זה ציור דיגיטלי?

כשאנחנו מדברים על ציור דיגיטלי הכוונה היא לציור בתוכנת ציור כמו Procreate ו- Adobe Frexso שמופעלות על אייפד או טבלט עם עט גרפית או בעזרת תוכנה ליצירת גרפיקה כמו אילוסטרייטור ופוטושופ שמותקנות במחשב בשילוב של לוח גרפי. אם אין לכם אייפד או טבלט ואתם רוצים לצייר במחשב, אתם חייבים להצטייד בלוח גרפי כמו Wacom למשל.

ציור אפשר להתחיל מסקיצה שמציירים על דף, מצלמים וממשיכים באייפד או במחשב. אם אתם לא חזקים בציור מהראש, או מאפס כמו שאומרים, אתם תמיד יכולים להשתמש בתמונה מהרשת או עדיף תמונה שצילמתם בעצמכם ולעקוב אחרי האלמנטים בקווי מתאר ואז לצבוע או לצייר כמו בשיטות מסורתיות של צבעי שמן, צבעי מים, פחם או פסטל רק במחשב או באייפד.

אם אתם רוצים לדעת לאייר ולצייר, תצטרכו ללמוד רישום בסיסי, תפיסת פרופורציות, קשר עין-יד, התעלמות מפרטים והפשטה לצורות בסיסיות, ראיית החללים שבין הצורות (Negative Space), אור וצל ותורת הצבע. תצטרכו לאמן את הקשר עין-יד ע"י הרבה הרבה תרגילים כמו ציור עיגולים, קווים ישרים, אליפסות, קווים ארוכים וקצרים, חזקים וחלשים עד שתרגישו שאתם שולטים בקו שלכם.

אחרי שתרשמו סקיצות בקווים בלבד על פי תמונה / על פי מה שאתם רואים סביבכם בעולם הפיזי, תוכלו לעבור ליצירת אור וצל בעזרת קווים צמודים אחד לשני שזורמים עם כיוון הצורה. ככל שהקווים יהיו צמודים יותר ורבים יותר, האזור יהיה כהה יותר. (מומלץ להתחיל ברישום עם עפרון על נייר לפני שעוברים לציור דיגיטלי).

אחרי שתדעו ליצור חפצים, דמויות, ופרספקטיבה במרחב, תוכלו לעבור לצבע ולחקירת סגנונות שונים. אין סוף לסגנונות שניתן לצייר בהם. תרגישו איפה הכי נוח לכם ותמצאו את הסגנון היחודי לכם.

למה עדיף לרכוש איור ולא תמונה?

כאשר רוכשים תמונה, יש צורך לדעת באיזה גדול היא תוצג ובאיזו מדיה. לדוגמה אם נרצה שתמונה תודפס על פוסטר / רולאפ / שלט חוצות, נצטרך לרכוש תמונה ברזולוציה הגבוהה ביותר כדי שלא תצא מטושטשת בהדפסה.
לעומת זאת כאשר רוכשים איור שנעשה בתכנת אילוסטרייטור, מקבלים פורמט מיוחד עם סיומת eps. פורמט זה מאפשר לגרפיקאי לשנות ולהתאים אותו לכל גודל ללא הגבלה.

שימו לב, כאשר אתם רוצים לרכוש איור דרך אתר מכירת תמונות, אתם צריכים להוריד את התמונה בפורמט וקטורי ולא כתמונה. באתרים אלו פורמט זה מצויין בדר"כ ע"י האות V – קיצור של המילה Vector או שפשוט רשום Vector או EPS.

בגלריה זו העלתי איורים שיצרתי בתוכנות פרוקריאייט ואדובי פרסקו בציור שהוא "משוטח" כמו תמונה ולא וקטורי אך בעזרת תוכנת אילוסטרייטור, חלק מהאיורים המרתי לוקטורים.

קורס אילוסטרייטור

אוהבים את האיורים שאתם רואים פה ורוצים ליצור בעצמכם כאלו גם?
כדי ליצור את רוב האיורים שאתם רואים פה, אין צורך לדעת לצייר. ע"י טכניקות שונות ניתן לעקוב אחרי תמונה ו"להפוך" אותה לאיור מקורי ומעניין.
מוזמנים לקבל פרטים אודות שיעורים פרטיים בתוכנות ציור דיגיטלי (פרוקריאייט ואדובי פרסקו) או קורס אילוסטרייטור ותוך מספר מפגשים, ליצור דברים בעצמכם כיד הדימיון הטובה. הלימודים מותאמים גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים במתכונת שיעורים אחד על אחד בשיתוף מסך בזום או אצלי בסטודיו בגבעתיים או אצלכם בבית או במשרד.