שימוש בתמונות עם זכויות יוצרים בעיצוב אתרים

כאשר מעצבים אתר אינטרנט יש צורך בתמונות. מאיפה "משיגים"? ישנם אתרים רבים שמשמשים כבנק תמונות כמו Fotolia או shutterstock. אך תמונות אלו עולות כסף.

האם מותר להוריד תמונות מאתר שמוכר אימג'ים, כמו אימג' בנק, פוטוליה וכו'? כל עוד זה למטרת סקיצה כדי להראות ללקוח זה בסדר. מרגע שהתמונה יוצאת לעולם באופן מסחרי, יש לקנות אותה מהאתר. תמונה בודדת ברזולוציה הכי נמוכה שמתאימה לעיצוב אתרים, תעלה בסביבות $ 1  – סכום נמוך בהחלט. מה גם שלתמונה עם זכויות יוצרים תהיה חותמת מים עליה כך שיהיה קשה "לנקות" אותה.

ישנם אתרים שמאפשרים לכם להשתמש בחינם באופן מסחרי באימג'ים בתנאי שתרשמו קרדיט לצלם מתחת לתמונה או באיזור כלשהו לידה. ישנם אתרים אחרים שמאפשרים לכם להוריד תמונות באופן מסחרי לגמרי בחינם. בדרך כלל הם לא יהיו שוות במיוחד כמו באתרים שהתמונות עולות כסף. או שהתמונות שתוכלו לקבל יתאימו רק לשימוש בעיצוב אתרים אך לא לדפוס היות והם יופיעו ברזולוציה נמוכה בלבד. לא מומלץ להשתמש בתמונות בעיצוב אתרים או בדפוס באופן מסחרי. השימוש אינו חוקי ומהווה עילה לתביעה. הזהרו. אם זאת הרבה אתרים יאפשרו לכם להשתמש בתמונות בחינם כל עוד זה לשימוש אישי.

באתר אינטרנט תוכלו להשתמש בתמונה בגודל של 400 פיקסל ואפילו 300 פיקסל. אם זה חלק עליון זה יכול להיות קצת יותר, משהו כמו 900 פיקסל רוחב. כך שהרבה יותר קל למצוא תמונות לעיצוב אתרים מאשר לדפוס. לדפוס הרזולוציה צריכה להיות גבוהה הרבה יותר וכן המימדים של התמונה.
בד"כ תמצאו תקנון באתר המפרט את התנאים לשימוש ואת זכויות היוצרים של התמונה.

רשימה של אתרים להורדת תמונות לעיצוב אתרים ולדפוס

אתרים בתשלום:

www.shutterstock.com

www.fotolia.com

www.123rf.com

www.istockphoto.com

www.bigstockphoto.com

www.gettyimages.com

שימו לב, גם באתרים בתשלום, תוכלו למצוא קטגוריה של תמונות בחינם

אתרים בחינם:

http://photobucket.com

www.sxc.hu

www.freedigitalphotos.net

למאגר המלא של אתרי חינם עברו לקטגוריית קישורים או לחצו על הקישור הבא: תמונות חינם


Please leave this field empty.

תרגישו חופשי ליצור קשר